//////

Miesięczne archiwum: Czerwiec 2017

Tak samo jak moda w kwestii ubrać jest bardzo zmienna i ciężko nad nią nadążyć, to i kwestia modnego makijażu czasem bywa niełatwa. Co jest modne w tej chwili? Na pewno eyeliner wciąż jest bardzo trendy. Zrobienie ładnych, idealnych i stylowych kresek jest niezwykle trudne. Wymaga to bardzo dużo precyzji i wprawy. Jeśli chcemy dopiero rozpocząć przygodę z eyelinerem, nie powinniśmy na pewno czynić pierwszej próby przed jakimś ważnym wyjściem z domu. Najlepiej, jeśli zanim będziemy się malowały na wyjścia, poćwiczyć parokrotnie, ponieważ jest to naprawdę niełatwa sztuka. Kiedy dojdziemy już do perfekcji, możemy czarować otoczenie pięknymi, niepowtarzalnymi kreskami, które na pewno zwrócą na nas uwagę i mogą dodać nam wiele uroku oraz nutkę tajemniczości, co akurat może nam bardzo pomóc w podbijaniu męskich serc, bo jak wiadomo – mężczyźni uwielbiają tajemnice. Tak, więc nie warto się wahać, zakup eyelinera nie jest drogą sprawą, zwłaszcza na początek, gdy dopiero uczymy się malować, możemy wybrać jeden z najtańszych, by nie było nam szkoda pieniędzy na nieudane próby.

W dzisiejszych czasach wiele kobiet boryka się z problemem z rozstępami. Jest to zmora praktycznie każdej kobiety. Rozstępy dopóki mają barwę czerwoną / różową da się je jeszcze usunąć. Jednak w sytuacji, gdy robią się one już białe, praktycznie nie ma szans by pozbyć się ich do końca. Najwyżej można sprawić, by były mniej widoczne, jednak mimo wszystko prawdopodobnie zostaną z nami już na zawsze. Chociaż nie znaczy to, że należy przestać dbać o skórę w tych rejonach czy przestać stosować dodatkowe kosmetyki. Dobrym rozwiązaniem w walce z rozstępami może okazać się zabieg mikrodermabrazji, który możemy przeprowadzić u kosmetyczki. On zlikwidować zarówno te ciemniejsze rozstępy, jak również spłycić te jasne, żeby były mniej widoczne. Polega on na tym, że w pewnym sensie zdziera naskórek. Działa trochę jak peeling, jednak wnika głębiej w skórę i wywiera na nią jeszcze lepszy wpływ. Nie jest to zabieg tani, ale zdecydowanie wart swojej ceny, ponieważ może pomóc nawet w pozornie już beznadziejnych przypadkach.

Są różne sposoby, aby nasze włosy były piękne i błyszczące i nie trzeba korzystać ze środków chemicznych a powrócić do sposobów naszych babek, które też przecież maiły swoje sposoby na pielęgnowanie urody. Najłatwiejszym sposobem do zastosowania, aby mieć ładne i błyszczące włosy jest płukanie ich chłodna wodą, ponieważ zimna woda wpływa na zmykanie łusek włosowych. Innym sposobem stosowanym zwłaszcza przez blondynki jest polewanie włosów sokiem z cytryny. Po umyciu włosów należy zastosować taki sok i pozostawić na około dwadzieścia minut a następnie spłukać. Nie do przecenienia wartości ma również olej rycynowy, jednak tylko z takim zastrzeżeniem, że blondynki nie powinny stosować go bez dodatku soku z cytryny, ponieważ zastosowanie samego oleju może przyciemnić włosy. Olej rycynowy nie tylko nabłyszcza ale również zapobiega wypadaniu. Innymi metodami na uzyskanie takiego rezultatu jest maseczka z żółtek jaj jak tez innym sposobem jest płukanie włosów piwem. Niektóre panie stosują na swoje włosy szampony dla dzieci, które mają działanie bardzo nawilżające, których efektem może być przyspieszone przetłuszczanie się włosów.