//////

Miesięczne archiwum: Marzec 2017

Są różne sposoby, aby nasze włosy były piękne i błyszczące i nie trzeba korzystać ze środków chemicznych a powrócić do sposobów naszych babek, które też przecież maiły swoje sposoby na pielęgnowanie urody. Najłatwiejszym sposobem do zastosowania, aby mieć ładne i błyszczące włosy jest płukanie ich chłodna wodą, ponieważ zimna woda wpływa na zmykanie łusek włosowych. Innym sposobem stosowanym zwłaszcza przez blondynki jest polewanie włosów sokiem z cytryny. Po umyciu włosów należy zastosować taki sok i pozostawić na około dwadzieścia minut a następnie spłukać. Nie do przecenienia wartości ma również olej rycynowy, jednak tylko z takim zastrzeżeniem, że blondynki nie powinny stosować go bez dodatku soku z cytryny, ponieważ zastosowanie samego oleju może przyciemnić włosy. Olej rycynowy nie tylko nabłyszcza ale również zapobiega wypadaniu. Innymi metodami na uzyskanie takiego rezultatu jest maseczka z żółtek jaj jak tez innym sposobem jest płukanie włosów piwem. Niektóre panie stosują na swoje włosy szampony dla dzieci, które mają działanie bardzo nawilżające, których efektem może być przyspieszone przetłuszczanie się włosów.

Lekarze oraz dietetycy coraz częściej zwracają uwagę na konieczność wypijania większej ilości płynów. Dzienne zapotrzebowanie wynosi dwa litry, nie jest to tylko woda, ale wszystkie płyny, które są wypijane w różnej postaci, jest nim również zupa czy owoce i warzywa. Niektóre owoce takie jak arbuz czy pomarańcze maja bardzo dużo wody. Napojami, które powinny uzupełniać wodę spożywaną z pożywieniem, powinna być woda lub herbata i niedosładzane soki. Ilość napojów wypijanych nie jest jednakowa dla wszystkich, wiadomo bowiem, że mężczyźni więcej się pocą, tak wiec i zapotrzebowanie na wodę jest u nich większe. Również pora roku ma istotne znaczenie, bo jak wszyscy wiemy latem, a zwłaszcza w upały zapotrzebowanie na wodę jest dużo większe i jeżeli nie dostarczymy jej w odpowiedniej ilości może dojść do odwodnienia. Woda mineralna pita na co dzień przyspiesza metabolizm a jest to pierwszorzędna spraw albowiem większość ludzi stara się utrzymać wagę lub też schudnąć. Jeżeli mówimy o odchudzaniu to poranna szklanka wody z sokiem z cytryny przyspiesza trawienie. Woda nawilża organizm również od środka i wpływa to na skórę oraz włosy.

Chociaż moda na rurki trwa nie od dziś, wciąż są to najłatwiej dostępne spodnie we wszystkich sklepach. Rurki mogą prezentować się naprawdę pięknie, szczególnie na szczupłych paniach, których figura nadaje się do tego typu spodni. Większy problem mają panie bardziej okrągłe, ponieważ rurki mają to do siebie, że optycznie powiększają górną część, czuli biodra i pupę. Więc jeśli któraś z pań posiada większy rozmiar, lepiej by zamiast rurek wybrała spodnie o prostym kroju, które optycznie powinny mieć dobry wpływ na jej sylwetkę. Chociaż moda ma tendencje do ciągłego zmieniania trendów, rurki wciąż są zdecydowanie najmodniejszymi spodniami. Obecnie noszą je zarówno kobiety jak i mężczyźni. Dziś noszenie dzwonów, które jeszcze parę lat temu cieszyły się równie dużą popularnością jak dziś rurki, byłyby pewnie odebrane jako przejaw pewnej ekstrawagancji, ponieważ prawie nikt aktualnie w nich nie chodzi. Jak długo potrwa moda na rurki? Tego nie wiadomo, jednak chociaż moda na nie utrzymuje się już od paru lat, nic nie zapowiada tego, by miało się to prędko zmienić.

Pomoc przy zakupach przydaje się przede wszystkim ludziom, którzy nie bardzo potrafią znaleźć pomysł na siebie i borykają się z czysto praktycznymi problemami. Tak się składa, że wynajęcie stylisty może być idealnym składnikiem sukcesu jeżeli dbasz profesjonalnie o swój wizerunek. Chodzi o to, abyś nie blokował pewnych rozwiązań i dążył przede wszystkim do celu jakim jest świetny ubiór oraz wizerunek. Najczęściej ten problem dotyka mężczyzn, którzy nie bardzo rozumieją nawet świat mody i kiedy chcą się ubrać muszą poświęcić temu zadaniu naprawdę wiele czasu. Stylistę można wynająć wchodząc na jego stronę internetową lub nawet konsultując się ze sprzedawcą w sklepie odzieżowym. Nie każdy człowiek przecież musi znać się na najnowszej modzie. Każdemu przyda się pomoc. Zamówienie tego typu usługi może być stosunkowo drogie więc przygotuj się na ten wydatek i dodatkowo weź ze sobą oszczędności, abyś mógł dokonać zakupów na spory czasu. Trzeba wykorzystać obecność fachowca jak najlepiej. Podsumowując zakupy ze stylistą nie są w żadnym stopniu przejawem snobizmu. Jeżeli nie znasz się na modzie powinieneś koniecznie poprosić go o pomoc. Zobaczysz, że to naprawdę świetna zabawa.

Archiwa